2009. április 8., szerda

Antioxidáns, véd, táplál.

A dr. Hummel MIKROROSTOS BIOGÉL, mint tartós antioxidáns.

Az antioxidáns hatás mérhető. A legjobb mérőszám erre a célra a redoxpotenciálból számolható rH2 (pH-tól független elektronátadó-képesség).
Az antioxidáns (elektronleadó) tulajdonságokkal rendelkező ételek és italok alacsonyabb rH2 értékűek, mint az oxidáló (elektronelvonó) tápanyagok. Az antioxidáns (elektronleadó) közeg semlegesíti a roncsoló szabadgyököket, melyeket a mai tudomány az öregedés és a rák kialakulásáért tart felelősnek.
Mértük a cellulóz biogél rH2 értékét, mely a friss gyümölcsökből és zöldségekből készült pépekkel hasonló értékeket mutatott. De, amíg a legtöbb gyümölcs- és zöldségpép gyorsan elvesztette antioxidáns tulajdonságát, addig a cellulóz biogél rH2 értéke nem változott számottevő mértékben. (Az általunk vizsgált zöldségpépek közül a hagyma- és a búzafűpép tartotta legtovább az antioxidáns képességét.)

Tehát, ha cellulóz biogélt fogyasztunk, az emésztőcsatornánk teljes hosszában megmarad az antioxidáns képesség, még a vastagbélben is. Az oxidáló környezetben eltelt idő nem befolyásolja számottevően a gél elektronátadó-képességét, csak az abszorbeált szabadgyökök mennyisége csökkenti a gél antioxidáns képességét.
Tehát, ha cellulóz biogélt fogyasztunk, az emésztőcsatornánk teljes hosszában megmarad az antioxidáns képesség, még a vastagbélben is. Az oxidáló környezetben eltelt idő nem befolyásolja számottevően a gél elektronátadó-képességét, csak az abszorbeált szabadgyökök mennyisége csökkenti a gél antioxidáns képességét.

A cellulóz biogél probiotikus mikroflórája úgy hat, mint egy antibiotikum?
Egy szélessávú antibiotikumos kezelés a bélflórát tönkreteszi. Annak regenerálódása veszélyes időszak, mert patogén kórokozók szaporodhatnak el ezen idő alatt. Ha probiotikumot kap az emésztőrendszer, az erősíti a szervezetbarát baktériumok elszaporodását. Ha viszont erős szervezetbarát bélflórával rendelkezünk, akkor az gátolja a patogén kórokozók elszaporodását, azáltal, hogy eleszik a táplálékot a patogének elől az erősebb baráti baktériumok. Tehát tekinthető ilyen értelemben antibiotikumoknak is a probiotikumok.
A probiotikus Dr. Hummel MIKROROSTOS BIOGÉLben a biogél képviseli a bélnyálkahártyát, a probiotikum viszont a bélflórát. A nyálkahártya biztosítja a bélfal védelmét, hiányos nyálkahártya esetén könnyen alakulhatnak ki fekélyek, sebek a bélfalon. Probiotikumok alkalmazása biogél nélkül ezért veszélyes is lehet, ha hiányos a nyálkahártyánk. A biogél megvédi a sebes helyeket a baktériumok támadásától és esetleges véráramba kerülésétől, úgy, mint az egészséges nyálkahártya. A laktobacilus probiotikumokat szintén ajánlatos lenne cellulóz biogélbe keverve fogyasztani.

TÁPLÁL

A létfontosságú aminosavakat, ásványi sókat és nyomelemeket, ideális esetben, táplálékainkkal kellene fogyasztanunk. Ennek több akadálya is van, de kettőt feltétlenül érdemes megemlíteni. Az intenzív agráripari termelés komoly kémiai hatásnak tette ki a termőtalajt. A kémiai hatások egyik következménye, hogy elpusztult a talaj baktériumainak nagy része, mely a gyökerek közelében a felszívódást segítette. A baktériumok nélkül már a növények sem tudják felszívni a létfontosságú anyagokat. Régen a talajt szerves trágyákkal táplálták, amelyek nemcsak a foszfort, káliumot és a nitrogént pótolták a talajnak, hanem a trágya szalmaszálainak cellulózrostjai között nagyon gazdag mikroflóra tenyészett.

Biomódon, szerves trágyázással, a talaj mikroflórája is gazdagodott. A hiányos talajmikroflóra miatt a nem biomódon termesztett növények már eleve nem tartalmazzák a létfontosságú tápanyagokat.
Sajnos, a mai kor emberének bélflórájával ugyanaz történt, mint az "intenzív talajerőgazdálkodás" talajflórájával. Mi, a műtrágyák kémiai hatása helyett, a gyógyszerek, különösen az antibiotikumok, és tartósítószerek kémiai hatásaival pusztítjuk a bélflóránkat. Ehhez még hozzájárul az, hogy kevés nyers ételt fogyasztunk, helyette nagyon egyoldalúan válogatott főtt és sült, rostmentes, ételeinkkel az egészséges bélnyálkahártya sem alakulhat ki. Ennek az a következménye, hogy hiába fogyasztjuk el a napi szükséges vitaminokat, ásványi sókat és nyomelemeket, az nem fog felszívódni a hiányos nyálkahártya és bélflóra miatt. A vitamin-készítményekre ráírt napi ajánlott mennyiségek már úgy vannak megállapítva, hogy a mai kor emberének hiányos bélflóráját veszik alapul. Ha tablettában fogyasztjuk vitaminjainkat, akkor ugyan beszedünk elégséges mennyiséget, de a megfelelő arányt sohasem tudjuk eltalálni. Az egészséges bélflóra által "előemésztett" vitaminok és ásványi anyagok viszont mindig organikus formában és megfelelő arányban jutnak be sejtjeinkbe, és a napi ajánlott vitaminmennyiség töredéke is elég, ha minden a szükséges megfelelő arányban jutott be, mert ekkor szinergista módon segítik egymást a megfelelő arányban lévő vitaminok, ásványi sók és nyomelemek.
Az említett problémák kiküszöbölésére a vitaminokat, ásványi sókat és nyomelemeket nem tablettában adjuk fogyasztásra, hanem dr. Hummel cellulóz biogélben. Ez a biogél az egészséges bélnyálkahártyát helyettesíti. A biogélben lévő szervezetbarát, aktív mikroflóra pedig az bélflórát helyettesíti. A biogél cellulózrostjai nem emészthetők, tehát végigmegy az egész tápcsatornán, nagyon jó a megkötő képessége, így a benne lévő vitaminokat és nyomelemeket egyenletesen, nem hírtelen, adja át a bélbolyhoknak. Így a vérplazma vitaminszintje hosszan tartja a kívánatos szintet.
Ha a növényekből természetes módon kinyert vitaminokat, ásványi sókat és nyomelemeket teszünk a biogélbe, akkor szerves módon és megfelelő arányban jutunk a vitaminokhoz, aminek az a következménye, hogy nem kell kémiailag mérgezni a szervezetünket a szintetikus vitaminkészítmények túldozírozásával.

De mivel tud többet nyújtani a dr. Hummel BIOGÉL a többi természetes vitamin-készítményektől?
Természetes vitaminkészítmények fogyasztása után megvizsgálva a vér vitamin és nyomelemszintjét a szint megfelelőnek mutatkozik. A vizsgálatok folyamán azt találtuk, hogy azoknál, akiknek a bélflórája hiányosságokat mutatott igaz, hogy megfelelő volt a vérszint, a sejtek viszont mégis vitaminhiányt mutattak. Az egészséges bélflórájúaknál viszont a sejtek nem mutattak vitaminhiányt. Ebből következik, hogy a bélflóra úgy emészti elő a vitaminokat, nyomelemeket, hogy ellátja ún. co-faktorokkal, co-enzimekkel, melyek segítik bejutni őket a sejtbe. Ezeket a molekulákat a sejtbiológusok chaperonoknak, gardedámoknak, nevezik. Nekik csak annyi a szerepük, hogy kézen fogva bekísérjék a táplálék molekulákat a sejtbe. A bélflórának tehát nélkülözhetetlen szerepe van az "előemésztésben", mert ekkor kapják meg a táplálék molekulák a kísérőiket, amelyek nélkül a vérből nem juthatnak tovább a sejtekbe. Vagyis nem elég a vitaminoknak, nyomelemeknek csak a bélbe és a vérbe bejutni a sejtekben van rájuk szükség. A probiotikus biogél illetve bioital tehát azzal több, hogy segíti a sejtbejutást is.

Ezt kipróbálom! Mindössze egy egyszerû ingyenes regisztrációval sajárt webáruházadban megvásárolhatod a szükséges termékeket.